Srpen 2008

Opustil nás Craig Jones

5. srpna 2008 v 13:26 | Barbara |  informace
Velice hořce se mi píší tyto řádky a nechce se mi tomu stále uvěřit. Po ošklivém pádu v nedělním závodě Světových Supersportů bojoval o život anglický jezdec Craig Jones. V pondělí, půl hodiny po půlnoci, však podlehl mnohočetným poraněním hlavy.
Třiadvacetilétý britský jezdec dal do domácího závodu v Brands Hatch vše. Předváděl parádní souboje na špičce startovního pole. Ve chvíli, kdy v zatáčce Clark ztratil kontrolu nad svým strojem, za ním jedoucí Andrew Pitt už neměl šanci zareagovat a zabránit střetu. Ani okamžitý letecký transport a maximální nasazení lékařů v londýnské Royal London Hospital nepomohlo zachránit Craigův život.
.....

Craigh Jones zemřel

4. srpna 2008 v 22:27 | Barbara |  informace
Britský motocyklový jezdec Craig Jones nepřežil nehodu z nedělního devátého závodu mistrovství světa kategorie supersport na okruhu v Brands Hatch. Třiadvacetiletý závodník v pondělí podlehl zraněním, která utrpěl při pádu, po němž ho navíc nešťastně přejel soupeř z vedoucí skupiny Australan Andrew Pitt.
4. 8. 2008 19:48BRANDS HATCH
Závod byl okamžitě přerušen a Jonesovi poskytli lékaři první pomoc. Poté byl převezen v bezvědomí do Královské nemocnice v Londýně, kde v pátek zemřel.
Jones v minulosti závodil ve světovém šampionátu superbiků, který se koná paralelně se seriálem supersportů. Do tohoto mistrovství přešel loni a třikrát stanul na stupních vítězů včetně druhého místa v Brně. Letos se opět třikrát prosadil mezi nejlepší trojici a v průběžném pořadí byl šestý.
V Brands Hatch o víkendu závodil v šampionátu superbiků i český jezdec Jakub Smrž, který obsadil dvakrát deváté místo.
...další informace zítra...
Byl to skvělej chlap!!!

životopis

4. srpna 2008 v 20:05 | Barbara |  informace
Ciao...takže životopisi budou nejdříve až v záři a fotky taky protože tedka nestíhám...zatím ciao